O nas

Witamy!

Ta strona poświęcona jest lalkom autorstwa Jolanty i Katarzyny Jaworskich.

ozd
lalka
ozd

Ball jointed dolls (BJD), potocznie zwane “dollfie”, są to lalki kolekcjonerskie stworzone z myślą o dorosłych odbiorcach, służące tworzeniu różnorakich stylizacji wedle uznania właściciela. Zmianie wizerunku służą wymienialne oczy i peruki, możliwość zmiany makijażu, kształtu twarzy/ciała oraz ubranek, butów i akcesoriów. Wszystko to sprawia, że możliwe staje się uzyskanie lalki indywidualnej, w doskonały sposób odzwierciedlającej preferencje estetyczne właściciela. Istotą hobby jest planowanie i tworzenie wyrazistej i pełnej kolekcji unikatowych i pięknych lalek. Lalki przybrały nazwę ball jointed dolls ze względu na posiadanie kulistych stawów, dzięki którym potrafią przyjmować różne pozy.

ozd

Nasze lalki są wynikiem chęci do stworzenia własnoręcznego, unikatowego dzieła sztuki, wzbudzającego jedyne w swoim rodzaju doznania estetyczne. Staramy się by każda lalka z kolekcjonerskiej linii BiO stanowiła spójną całość, indywidualną i charakterystyczną. Prototypy lalek robione są ręcznie co dodatkowo podnosi ich wartość artystyczną. Kładziemy duży nacisk na detale rzeźby i wykończenie lalek, starając się by ich jakość była jak najwyższa. Zależy nam na dobrze przemyślanych rozwiązaniach technicznych, umożliwiających lalkom pozowanie w jak najbardziej naturalny i wszechstronny sposób. Lalki odlewane są profesjonalnie w żywicy najwyższej jakości, w różnych kolorach.

ozd

W dzisiejszym świecie lalka kojarzy nam się głównie z zabawką dla dziecka. Niewiele osób jest świadomych tego jak szeroki i ogromny jest świat przeznaczonych dla dorosłych lalek kolekcjonerskich BJD , będących narzędziem umożliwiającym uzewnętrznienie własnych preferencji estetycznych oraz ukrytych talentów, takich jak fotografia, szycie, malowanie, projektowanie. Lalka może zaskakiwać, przerażać, rozśmieszać, budzić sympatię lub żal, a to, jaki efekt uzyskamy, zależy od nas samych. Zaspokojenie własnych potrzeb estetycznych jest tu na pierwszym miejscu. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo lalki takie, jakimi my je widzimy – eteryczne i delikatne, tajemnicze i skłaniające niekiedy do głębszej refleksji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną, oraz do zajrzenia na stronę polskiego forum miłośników lalek BJD: http://marti.presents.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.