Projekty

Nicolina posiada twarz jedyną w swoim rodzaju, o zamyślonym, spokojnym spojrzeniu niczym La Scapigliata. Naszym najnowszym, wciąż nie skończonym projektem jest nietypowa okrągła ozdoba głowy dla Nicoliny, okazała i bogato rzeźbiona.

nicolina

ozd

Szarlotka swoje imię zawdzięcza ciastu słodkiemu jak ona sama. Jest to nasz najnowszy projekt. Ideą która nam przyświecała podczas jej tworzenia było zrobienie lalki zabawnej, lekkiej w odbiorze i wywołującej uśmiech na twarzy. Stąd karykaturalne proporcje ciała, duża głowa, sterczące uszy, malutkie rączki i stópki.

szarlotka

ozd
Skene jest drugą lalką którą wykonałyśmy i pierwszą która odlana została w żywicy poliuretanowej. Początkowo zależało nam jedynie na zrobienie ciała posiadającego takie łączenia kuliste, które pozwalałyby na jak najnaturalniejsze pozowanie. Jednym z ciekawszych rozwiązań które przyszło nam do głowy było zrobienie charakterystycznych podwójnych stawów biodrowych, umożliwiających lalce przyjmowanie typowo kobiecych póz. Cała lalka ma wyjątkowo delikatny charakter, a wydłużone ciało nadaje jej dodatkową lekkość i tajemniczość.

skene

ozd

Blackberry jest naszą pierwszą próbą zrobienia męskiej lalki. Miała to być młoda twarz o delikatnej urodzie. Głowa była dla nas wyzwaniem jeśli chodzi o skalę – została zrobiona tak, by pasowała na ciała większych lalek 60-70cm.

blackberry

 

Jedna odpowiedź na „Projekty

  1. Your dolls are exquisite and hauntingly beautiful. I love the innovations you’ve developed along the way like the double jointed hips. Is there anyway that I can be added to a wait list for one of your dolls? I don’t plan to have many. I’d rather have a tiny collection of dolls that are totally unique. It’s so cool to have your work in a museum. It’s where they belong.

Dodaj komentarz